Led Ekran İmalatı

Her alanda binlerce insana hizmet veren yaratıcı reklam çözümlerinden biridir. Şehir merkezlerinde görmezden gelseniz bile muhakkak gözünüze çarpar.

Led Ekran Nedir ?
LED ekranlar, son yılların en popüler görsel aracı olma yolunda. LED ekranın bu kadar ön plana çıkmasındaki ana neden ise yüksek ışık gücüne sahip olması ve şu ana kadar üretilmiş tüm görsel ürünlere göre ömrünün uzun olmasıdır.

LED ekran, günümüzde 1 m² televizyondan başlayan ve istenilen m²’ye kadar ulaşan bir görüntü aracıdır. Bugüne kadar televizyon ve projektör gibi birçok görsel ürün gün ışığında yeterli ışığı veremedi. LED ekran ise dış mekanlarda, özellikle de gün ışığı altında görüntünün görülebilmesi için gerekli olan minimum 4500 cd/m² ışık gücünün üzerinde ışık gücüne sahiptir.
Çalışma Mantığı.

Açık havada (outdoor) ve iç mekanda (indoor) elde edilen yüksek ışık gücü, geniş bakış açısı, enerji tasarrufu ve uzun ömründen dolayı bir çok alanda LED kullanılmaktadır. Bu ürünler açık havada reklam yayımlamak için reklam sektöründe de sık kullanılmaktadır. Bu sıralar tabelalarda da LED ekrana dönülerek görsel bir show sunulmaktadır. Son zamanlarda açılışlarda ve seçim mitinglerinde de çok miktarda LED ekran kullanılmıştır. Daha önce stadyumlarda kullanılan tek renk LED skorboardlar, full colour LED ekanlara dönüşerek gerçek bir teknolojik show haline gelmektedir.

LED ekran artık evlerimize de LED Tv adı altında girmeye başlamıştır.

Image

Nasıl bir tabelam olmalı?

Önce
Lokasyon

Bulunduğunuz konumda en uzak mesafeden nasıl görüneceği ve uygun renk analizi.

Ölçülendirme
Ve Boyut

Uygun konuma nasıl bir tabela yapılabilirin ölçülendirmesi ve ön gösterim tasarımı.

Değerlendirme
Ve Montaj

Tüm onayların ardından iş planlamasına göre montaj aşaması, varsa elektrik bağlantılarının kontrolü.